Nieinwazyjna metoda leczenia gruczołu Bartholina? Meringer potwierdza, tak, to możliwe!

Gruczoły usytuowane po obu stronach przedsionków pochwy oraz wewnątrz warg sromowych noszą nazwę gruczołów Bartholina. W trakcie podniecenia nawilżają one wejście do pochwy, co ułatwia odbycie stosunku płciowego. Badania na które powołuje się Meringer, wskazują że około 2% kobiet boryka się z dyskomfortem, podwyższoną temperaturą osłabieniem oraz bólem, związanym z występowaniem torbieli gruczołu Bartholina. Wiele z nich decydowało się na operację, która skutkować może wieloma negatywnymi następstwami i długim okresem rekonwalescencji. Zespół firmy Meringer proponuje inne, efektywniejsze rozwiązanie. Jaka jest więc nieinwazyjna metoda leczenia gruczołu Bartholina?

Zalety wynikające z zastosowania zestawu do drenażu gruczołu Bartholina

Bezpieczniejszą i niezwykle skuteczną alternatywą jest zastosowanie zestawu do drenażu gruczołu Bartholina z silikonowym balonikiem firmy  Bioteque America. Przeprowadzone badania, wskazują, iż w aż 87% przypadków leczenia torbieli gruczołów Bartholina jest skuteczne za pośrednictwem opisywanego produktu. Nieomal nie generuje on powikłań, a co ważne jest o wiele tańszy niż decydowanie się na operację. Dodatkowo pozwala w szybkich tempie wrócić do codziennych zadań. Zespół Meringer potwierdza, iż stopień nawrotów choroby również nie jest wysoki.

Zestaw do drenażu gruczołu Bartholina z silikonowym balonikiem Bioteque America dostępny jest na stronie firmy Meringer

Zawartość zestawu

W skład zestawu, który nabędziecie Państwo w firmie Meringer wchodzi: skalpel, strzykawka i gumowa nakładka z balonikiem (3 ml). Procedura zastosowania metody polega na włożeniu do osuszonego torbiela balonika, który napełniony jest solą fizjologiczną. Dokładny zasady stosowanie produktu zamieszczamy w zakładce-do pobrania. Czas leczenia uzależniony jest od konkretnego pacjenta. Niemniej balonik wraz z gumowa nakładką (cewnikiem) nie powinien być pozostawionym w organizmie kobiety, na okres dłuższy niż 28 dni.

Nowoczesna metoda

Podążanie w branży medycznej za nowoczesnymi rozwiązaniami jest istotne dla każdego lekarza ceniącego sobie profesjonalizm, dlatego Meringer wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Proponowanie alternatyw, które zmniejszą stres Pacjentek związany z wizyta u ginekologa i zmniejszą skutki uboczne związane z zabiegami, jest dla nas istotnym celem. Nowatorski zestaw do drenażu gruczołu Bartholina z silikonowym balonikiem firmy Bioteque America doskonale spełnia te zadania. Meringer gorąco zachęca do sięgnięcia po opisywany produkt.

Bartłomiej Balcerzak
Bartłomiej Balcerzak Specjalista ds. badań rynku W firmie Meringer odpowiedzialny jest m.in za przeprowadzanie badań ilościowych i jakościowych. Pracuje również jako nauczyciel przedmiotów psychologiczno-socjologicznych w szkole policealnej