Podejrzanie niska cena rękawic

Epidemia covid-19, która jest z nami już od roku, spowodowała, że zapotrzebowanie na rękawiczki ochronne ogromnie wzrosło. Producenci oferują różne rodzaje rękawiczek, wykonane z różnych tworzyw. Duży popyt na dany produkt uruchamia – zgodnie z prawami ekonomii – podaż. Jeśli znalazłeś wyjątkowo tanie rękawice, zastanów się co może się kryć za taką „okazją”.

Czy dokonujesz dobrego wyboru?

Każdy z rodzajów rękawiczek ma swoje wady i zalety. Wśród rękawiczek nitrylowych na opakowaniach możemy znaleźć oznaczenia klasy rękawiczek: od klasy I do III/IV, przy czym klasa I oznacza ochronę podstawową, a klasa III/IV ochronę wysoką. Na opakowaniach powinny znaleźć się oznaczenia norm, jakie dany produkt spełnia. Oferta dostępnych w sprzedaży rękawiczek medycznych jest w obecnej chwili ogromna. Nietrudno stracić orientację. Bądźcie ostrożni, ponieważ atrakcyjna okazja cenowa może być przykrą niespodzianką. Dobre rękawiczki powinny posiadać oznaczenia certyfikatów oraz norm, które zostały spełnione.

Średnia cena rękawiczek nitrylowych za opakowanie zawierające 100 sztuk to około 65 zł. Oczywiście można znaleźć rękawiczki znacznie tańsze. Chcieliśmy to sprawdzić, dlatego kupiliśmy rękawiczki za 25 zł. Zobaczcie zatem co otrzymaliśmy.

Trafiłeś na rękawiczki w wyjątkowo niskiej cenie?

Pokażemy na przykładzie rękawiczek nitrylowych oznaczonych jako klasa III.

Ich wygląd budzi wątpliwości co do poziomu higieny. Wyglądają na zabrudzone, wytworzone z materiałów zanieczyszczonych. Są sklejone przez co trudno je założyć. Czy takie rękawiczki zapewnią Ci komfort pracy i bezpieczeństwo? Z pewnością były tańsze od innych, ale czy tak samo dobre?

Słyszeliśmy o różnych praktykach odzyskiwania rękawiczek przez producentów, które przecież z definicji powinny być jednorazowe. Nieuczciwi producenci mogą próbować sprzedać produkt używany, jedynie oczyszczony.

Oznaczenia klasy umieszczane przez producentów na opakowaniu, jak pokazuje życie, mogą być nieprawdziwe. Dlatego warto poprosić producenta lub sprzedawcę o certyfikat jakości.

Czy niska cena rękawiczek jest okazją?

W ostatnim roku na rynku rękawic dokonała się rewolucja. Ceny wzrosły i wielu z nas zastanawia się nad przyczynami tego zjawiska. Czy stoi za tym tylko chęć zysku producentów? Zapytaliśmy naszego specjalistę – Business Development Manager – Mateusza Grzegorczyka co o tym sądzi. Wyjaśnił nam mechanizm tego zjawiska.

Co wpływa na cenę rękawiczek?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zapotrzebowanie na ten produkt w krótkim czasie wzrosło wielokrotnie, właściwie na całym świecie. Możliwości wytwórcze fabryk są ograniczone. Nikt nie był w stanie przewidzieć takiego obrotu spraw. Dostępność do surowców niezbędnych do produkcji także nie nadąża za zapotrzebowaniem.

Z jednej strony zapotrzebowanie bardzo wzrosło, z drugiej strony fabryki borykały się z przestojami z powodów zachorowań na covid-19 wśród pracowników.

Kolejną sprawą jest wzrost cen frachtu morskiego, który w dobie pandemii zwiększył się aż dziesięciokrotnie. Mimo tego firmy transportowe miały problem z brakiem miejsc na statkach i zbyt małą ilością dostępnych kontenerów do transportu produktów. Transport morski jest najtańszą opcją. Sprowadzanie towaru transportem lotniczym lub kolejowym pociąga za sobą jeszcze większe koszty. Stąd takie obłożenie na kontenery i statki”.

Czy niska cena powinna wzbudzić nieufność?

Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe 3 lata ceny wyższe niż przed pandemią będą się utrzymywać. Obecnie średnia cena rękawiczek spełniających normy wynosi około 65 zł za opakowanie 100 sztuk. Nie ma możliwości by dobry produkt był tańszy. Trzeba pamiętać, że jeśli znajdujemy produkt w niższej cenie, to niestety za tym musi się coś kryć – zła jakość, nieuczciwe praktyki producentów i odzyskiwanie od placówek medycznych rękawic zużytych. Bądźmy zatem ostrożni i czujni.

Na szali z jednej strony znajdują się oszczędności, zaś z drugiej bezpieczeństwo i zdrowie lekarza oraz pacjentek.

Więcej o rękawicach pisaliśmy w poprzednim artykule – KLIKNIJ TUTAJ.

Już teraz odwiedź nasz sklep i dokonaj zakupu!

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO SKLEPU

Redakcja Meringer
Redakcja Meringer Łączymy ludzi wokół wspólnych wartości, aby zmieniać życie Pacjentek na szczęśliwsze oraz zapewniać sukces naszym Klientom jak również nam samym jako organizacji. pozdrawiamy Redakcja!