Narzędzia jednorazowe nowym trendem w opiece zdrowotnej!

Z każdym miesiącem, coraz szersze rzesze pracowników służby zdrowia rezygnują ze stosowania narzędzi wielorazowych na rzecz wyboru narzędzi jednorazowych. Niewłaściwie wysterylizowane narzędzia medyczne do wielokrotnego użytku, mogą bowiem stanowić zagrożenie dla pacjentów. Mowa tutaj m.in. o zakażeniu miejsca operowanego (ZMO) i zakażeniach krzyżowych. W przypadku jednorazowych narzędzi, ryzyko jest zminimalizowane, co ma związek z tym, iż są one wysterylizowane i pakowane pojedynczo. Po użyciu narzędzia, jest ono utylizowane, zupełnie tak jak odpady medyczne.

Pozorna oszczędność

Wielu lekarzy jest nadal przekonanych, że zakup narzędzi wielorazowych jest bardziej opłacalnym przedsięwzięciem. Fakty zdają się jednak mówić coś zgoła innego.

Narzędzia jednorazowe to:

  • brak konieczności kupowania autoklawu bądź korzystania  z usług firm zewnętrznych
  • większy komfort Pacjentek – plastikowe wzierniki powodują niewielki dyskomfort podczas badania
  • ograniczenie ryzyka wystąpienia zakażeń krzyżowych

Eksploatacja narzędzi wielorazowych wiąże się z  kosztami szkolenia personelu zaangażowanego w dekontaminacje. Dochodzi do tego zużycie kosztów przetwarzających, w ramach których mieści się: energia do wytworzenia pary, stosowanie substancji chemicznych, wykorzystanie maszyn. Doliczmy do tego koszt transportu do sterylizatorni i z powrotem do zakładu opieki zdrowotnej.

Jednorazowy zestaw do wkładek IUD

Jednorazowy zestaw do zakładania wkładek, to gwarancja sterylności.

Bezpieczeństwo Pacjentów

Znane są przypadki roszczeń wystosowywanych przez Kobiety, które obarczają lekarzy za spowodowanie zakażenia krzyżowego. Dobrze jest zminimalizować to ryzyko, zapewniając bezpieczeństwo sobie i Pacjentkom. Wybór jednorazowych narzędzi to ponadto doskonała funkcjonalność, częsta resterylizacja narzędzi wielorazowych może bowiem uszkodzić ich powierzchnię. Co więcej, narzędzia jednorazowe są zawsze używane „po raz pierwszy”, co zapewnia czystość i doskonały stan tych narzędzi podczas użytkowania.

Rozsądna alternatywa

Jeśli jesteś lekarzem, który chce skupiać się w swojej pracy przede wszystkim na diagnozowaniu Pacjentek, warto jest rozważyć wykorzystanie narzędzi jednorazowych. Zdając sobie sprawię jako dużo czasu pochłaniają czynności związane ze sterylizowaniem narzędzi, będziesz w stanie go wykorzystać efektywniej. Usprawnienie i ułatwienie swojej pracy przyczyni się do poprawy jakości oferowanych przez Ciebie usług.

Narzędzia jednorazowe znajdziesz w sklepie Meringer, zapoznaj się z korzystną ofertą!

Bibliografia:

http://research.sklarcorp.com/disposable-medical-instruments-the-new-trend-in-healthcare

Bortniczak Daria, Zestaw narzędzi jednorazowych w przypadku leczenia pacjentów z chorobami zakaźnymi, CX News nr 2/56/2016  

https://remmed.com/blog-post-2/

Redakcja Meringer
Redakcja Meringer Łączymy ludzi wokół wspólnych wartości, aby zmieniać życie Pacjentek na szczęśliwsze oraz zapewniać sukces naszym Klientom jak również nam samym jako organizacji. pozdrawiamy Redakcja!