Plastry silikonowe i presoterapia – sposobem na blizny po cesarskim cięciu.

Istotny problem

Ponad 40% kobiet rocznie w Polsce rodzi swoje dzieci drogą cesarskiego cięcia*.
Z tego powodu problem blizn po cesarskim cięciu dotyczy ponad 150 000 kobiet w ciągu roku. Świeże blizny często są ciemne i mocno widoczne i bez odpowiedniej kuracji bieleją latami i często nie wyglądają dobrze. Zdarza się, że źle zagojona rana przeobraża się w bliznowiec, czyli nieestetycznie wyglądające zgrubienie skóry. Z tego powodu blizny po cesarskim cięciu mogą powodować dyskomfort i uczucie wstydu u wielu kobiet. Aby poprawić wygląd blizny można stosować wiele metod np. terapię silikonem, masaż uciskowy, laseroterapię, różne zabiegi kosmetyczne, medyczne maści, kremy i żele.

Jaka metoda jest najlepsza spośród wyżej wymienionych? Jaką metodę może z czystym sumieniem polecić lekarz ginekolog swoim pacjentkom?

Skuteczność silikonu medycznego

Zastosowanie silikonu jest jedną z najlepiej przebadanych i skutecznych metod
w terapii leczenia blizn – zalecaną przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów ds. Leczenia Blizn.** Silikon medyczny jest substancją bezpieczną i może być stosowany do wszystkich rodzajów blizn, już po wygojeniu się rany, co zapobiega powstawaniu bliznowców. Jest to metoda bezinwazyjna dla organizmu – przez co nie niesie za sobą ryzyka. Terapia silikonem jest bezpieczna, skuteczna i stosunkowo niedroga, dlatego może być dostępna dla szerokiego grona pacjentek.

Zastosowanie silikonu medycznego zapewnia odpowiednią wilgotność blizny i pozwala skórze oddychać – tworząc doskonałe warunki do rehabilitacji blizn.

 • Redukuje widoczność blizn
 • Rozjaśnia i wygładza blizny
 • Poprawia wygląd i elastyczność blizn

Plastry na blizny

Ze względu na specyficzne umiejscowienie blizny po cesarskim cięciu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowaniem plastrów silikonowych. Plastry zostały stworzone z myślą
o płaskich powierzchniach ciała np. brzuchu.

Dlaczego warto stosować plastry na blizny po cesarskim cięciu?

 • Wygodne w stosowaniu – w przeciwieństwie do maści i żeli, nie trzeba smarować blizny
  i czekać aż produkt się wchłonie.
 • Plastry są optymalną metodą terapii w miejscu blizny po cesarskim cięciu – dobrze się trzymają i nie są ścierane przez ubrania.
 • Przylegają do blizny do 24 godzin na dobę, dzięki czemu efekty są widoczne szybciej niż
  w przypadku innych preparatów.
 • Terapia plastrami silikonowymi jest bezpieczna i nieinwazyjna (w przeciwieństwie
  np. operacji czy zabiegów).
 • Plastry silikonowe posiadają rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów
  ds. Leczenia Blizn.**
 • Skuteczność działania plastrów silikonowych została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.***

Nowe rozwiązanie – połączenie skuteczności silikonu z presoterapią

Naprzeciw oczekiwaniom pacjentek wychodzi plaster AntiScarin, który oprócz terapii sylikonem umożliwia zwiększenie skuteczności, poprzez zastosowanie presoterapii (masażu uciskowego).

Presoterapia jest metodą polegającą na uciskaniu blizny poprzez noszenie taśmy lub odzieży uciskowej, dzięki czemu blizna staje się miękka i płaska.

AntiScarin stworzony jest z elastycznej taśmy silikonowej, którą można rozciągać, co pozwala na wywieranie nacisku na skórę a tym samym pressoterapię.

Dobrze założony plaster:

 • wywiera nacisk na skórę
 • w trakcie noszenia masuje bliznę

 

Graf AntiScarin

 

AntiScarin został stworzony z materiału mającego cechy „drugiej skóry”

 • zawiera pory, które pozwalają skórze oddychać
 • zapewnia odpowiednią wilgotność
 • pozwala na zachowanie kształtu plastra
 • nie haczy się o ubranie

Poleć AntiScarin swoim pacjentkom i wspomóż rehabilitację blizn po cesarskim cięciu!

 

 

Źródła

* http://www.rodzicpoludzku.pl/Interwencje/Cesarskie-Ciecia-w-Polsce.html

**A controlled clinical trial of topical silicone gel sheeting in the treatment of hypertrophic scars and keloids. A dermatologic experience. Gold MH. J Dermatol Surg Oncol. 1993 Oct; 19(10):912-6.

***International clinical recommendations on scar management. Muste TA, Cooter RD, Gold MH, Hobbs FD, Ramelet AA, Shake-speare PG, Stella M, Teot L, Wood FM, Ziegler UE; International Advisory Panel on Scar Management. Plast Reconstr Surg. 2002 Aug; 110(2): 560-71.

Redakcja Meringer
Redakcja Meringer Łączymy ludzi wokół wspólnych wartości, aby zmieniać życie Pacjentek na szczęśliwsze oraz zapewniać sukces naszym Klientom jak również nam samym jako organizacji. pozdrawiamy Redakcja!