Rekonwalescencja po porodzie

Doświadczenie ginekologów pokazuje, że dolegliwości z jakimi borykają się kobiety po porodzie,  obejmują nie tylko osoby, które rodziły w sposób naturalny, ale również te, u których zastosowano cesarskie cięcie. Mogą one drastycznie obniżyć jakość życia i wpłynąć nie tylko na zdrowie w aspekcie somatycznym, ale również psychicznym. Meringer przedstawia potencjalne problemy jakie mogą pojawić się po urodzeniu dziecka, wraz ze sposobami ich rozwiązywania.

Nietrzymanie moczu

Ten wstydliwy problem dotyczy wielu kobiet w trakcie połogu. Niestety nie zawsze ćwiczenie mięśni Kegla, przynosi oczekiwanie skutki. Następstwa krępującego schorzenia mogą być całe szczęście skutecznie zniwelowane, w wyniku zastosowania pessaroterapii. Ta nieinwazyjna i efektywna metoda pomogła wielu mamom rozwiązać palący problem, powstały na skutek rozluźnienia mięśni miednicy podczas trwania porodu. Przed zastosowaniem terapii, by uniknąć krępujących sytuacji, należy wystrzegać się picia napojów moczopędnych (np. kawy) i szczególnie dbać o higienę intymną. Wilgoć może bowiem wpłynąć na namnożenie się bakterii i powstanie infekcji.

Stan błony śluzowej po porodzie

Potencjalne problemy obejmują również suchość i świąd pochwy a także współżycie wywołujące ból. Ma to związek z tym, że gdy na świat przyjdzie dziecko, poziom estrogenów u kobiety drastycznie spada. Nie warto bagatelizować tej kwestii i skorzystać z pomocy specjalistów. Przepisany nam może zostać kwas hialuronidowy, mający właściwości nawilżające. Istnieje również prawdopodobieństwo, iż lekarz zaleci również skorzystanie z zabiegu laserowego.

Zadbaj o zęby i włosy

Niejedna pacjentka musi zmierzyć się z problemem wypadających włosów, co ma związek z obniżeniem estrogenu w organizmie kobiety po narodzinach. Rozwiązaniem może być stosowanie odpowiedniej diety, m.in. dbanie o to by w jadłospisie nie brakowało owoców i warzyw. Należy przyłożyć także szczególną wagę do pielęgnacji włosów i włączenia do terapii specjalistycznych odżywek jak i szamponów. Natomiast regularne mycie zębów i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, a także spożywanie produktów bogatych wapń (produkty mleczne), powinno zminimalizować ryzyko kłopotów z uzębieniem.

Susząc włosy przy pomocy suszarki, korzystaj z zimnego powietrza.

Nie należy lekceważyć niepokojących symptomów

Chociaż nieomal każda ze świeżo upieczonych mam może odczuwać przez wiele tygodni skutki wyczerpującego porodu, wielokrotnie wskazane jest zasięgnięcie pomocy. Okazuje się też, że aktywność fizyczna znacząco zmniejsza ryzyko m.in zakrzepicy żylnej w trakcie połogu, na co zwrócili uwagę badacze z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Meringer przestrzega, warto zażegnać jest potencjalne zagrożenie w zarodku, by uniknąć powikłań.

 

 

Redakcja Meringer
Redakcja Meringer Łączymy ludzi wokół wspólnych wartości, aby zmieniać życie Pacjentek na szczęśliwsze oraz zapewniać sukces naszym Klientom jak również nam samym jako organizacji. pozdrawiamy Redakcja!