Skuteczna cytologia w zasięgu ręki!

Trudno jest przecenić rolę badania przesiewowego, wykonywanego w kierunku wykrycia raka szyjki macicy. Pozwala ono uratować życie wielu kobietom. Nie bez znaczenia pozostaje jednak kwestia wykorzystania odpowiedniego narzędzia, powalającego na efektywne pobranie materiału. Zdarza się bowiem, że wyniki cytologii nie muszą być wiarygodne. Specjaliści zalecają więc użytkowanie szczoteczek cytologicznych, w celu zminimalizowania ryzyka uzyskania sfałszowanych danych

Kobieca anatomia wymusza jednak dostosowanie rodzaju szczoteczki cytologicznej, do konkretnego przypadku. Stąd też mnogość tego rodzaju asortymentu na rynku. Naszym celem jest przybliżenie kilku najbardziej rozpoznawalnych rodzajów produktu dostępnych na rynku:

Directa Plus- największa szerokość pobieranego materiału

Szczoteczka ta rekomendowana jest szczególnie w przypadku przerośniętych szyjek macicy. Produkt cechuje się gęstymi i sprężystymi, a przy tym delikatnymi włoskami, które łatwo przenoszą materiał na szkiełko. Ponadto struktura włosia zapewnia pobieranie materiału zarówno z tarczy i głęboko z szyjki macicy. Niewątpliwa zaletą szczoteczki, jest brak konieczności powtarzania badania, co pozwoli zaoszczędzić czas.

Directa Ultra- asymetryczna szczoteczka

Główną korzyścią tego modelu jest kształt szczoteczki. Nie ogranicza widoczności i ułatwia precyzyjne wejście w kanał szyjki macicy. Połączenie wachlarza i asymetrycznej budowy długiego trzpienia, zapewnia pobieranie optymalnej długości materiału.

Obejrzyj film, obrazujący wykorzystanie szczoteczki Directa Ultra:

 

Directa Slim- idealna dla małych wzierników

Atutem wyróżniającym ten wariant szczoteczki cytologicznej, jest wyprofilowane włosie w kształcie litery „V”. Powstanie tego rodzaju produktu, jest konsekwencją dostosowania przedmiotu do wzierników w rozmiarach S, XS oraz XXS. Wykorzystanie elastycznego materiału (podobnie jak w przypadku innych szczoteczek Directa) gwarantuje zaś doskonałą przyczepność.

Warto wspomnieć, że w październiku 2017 roku, w programie “Pytanie na śniadanie”, szczoteczki Directa wystąpiły  w roli wzorcowego produktu, wykorzystywanego w cytologii. Pani Doktor Beata Sterlińska-Tulimowska tłumaczyła w  w trakcie porannej rozmowy z Panią redaktor Moniką Zamachowską, jak ważne jest przeprowadzanie badań cytologicznych przy wykorzystaniu specjalistycznych szczoteczek. Za wzór posłużyły nasze markowe produkty, cieszące się renomą wśród ginekologów w całej Polsce.

Całą rozmowę znajdziecie Państwo pod tym adresem.

Szczoteczki Directa zapewniają, że pobrany materiał będzie nadawał się do oceny w laboratorium. Kolejny produkt przekona specjalistów, ceniących sobie bezpieczeństwo. Testy sterylności wykonane na każdym blistrze, potwierdzają, iż produkty te są wolne drobnoustrojów. To wszystko sprawia, że korzystając ze szczoteczek sprawdzonej marki podnosisz prestiż swojego gabinetu i co więcej dbasz o zdrowie swoich Pacjentek.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o szczoteczkach Directa? Pobierz prezentację!

Przekonaliśmy Cię? Wejdź na nasza stronę i dokonaj zamówienia, korzystając z korzystnej oferty “kup więcej, płać mniej”

Bibliografia:

– https://pytanienasniadanie.tvp.pl/34412605/cytologia-tylko-szczoteczka

Świadomość profilaktyki raka szyjki macicy wśród kobiet zgłaszających się do poradni, Ulman-Włodarz Izabela, Nowosielski Krzysztof, Romanik Małgorzata, Pozowski Janusz, Jurek Marzena, Ginekol Pol. 2011, 82, 22-25 

Dlaczego cytologia jest ważna? http://zdrowie.gazeta.pl/

 

 

 

 

 

Redakcja Meringer
Redakcja Meringer Łączymy ludzi wokół wspólnych wartości, aby zmieniać życie Pacjentek na szczęśliwsze oraz zapewniać sukces naszym Klientom jak również nam samym jako organizacji. pozdrawiamy Redakcja!